top of page

"Revoluční solární technologie: ESKO Innovation - byli jsme se podívat na Intersolar 2023"


Intersolar 2023: Výstava, která změní pravidla hry pro průmysl BESS.


Svět směřuje k udržitelné budoucnosti a poptávka po čistých energetických řešeních stále roste. V této snaze o ekologičtější zítřek se odvětví bateriových systémů pro ukládání energie (BESS) stalo nepostradatelným hráčem. A pokud patříte k těm, kteří mají zájem držet krok s nejnovějšími pokroky v oblasti technologií a inovací BESS, pak by se ve vašem hledáčku měl objevit veletrh Intersolar 2023! Tato výstava slibuje, že změní pravidla hry v odvětví BESS - představí nejmodernější produkty a služby, které budou formovat naši energetickou krajinu v příštích letech. Připoutejte se tedy, protože se chystáme na vzrušující cestu do světa Intersolar 2023!


Přehled inovací v odvětví BESS na veletrhu Intersolar 2023

Intersolar je přední světová výstava solárního průmyslu a její každoroční akce v Mnichově je klíčovým datem v diáři každého, kdo se zabývá solární energií. Letošní výstava Intersolar 2023 bude ještě významnější než obvykle, protože se bude konat poprvé od začátku globální pandemie.


V posledních dvanácti měsících došlo k neuvěřitelným inovacím v oboru BESS (Battery Energy Storage System) a na veletrhu Intersolar 2023 budou představeny některé z nejnovějších poznatků. Zde je jen několik z toho, co můžete na letošní výstavě očekávat:


1. Nejnovější technologie baterií - Jedním z hlavních témat, o kterých se v současné době v odvětví BESS mluví, je pokrok v technologii baterií. Na veletrhu Intersolar 2023 se představí řada vystavovatelů, kteří patří ke špičce v této oblasti, například společnosti Samsung SDI a LG Chem.


2. Nová řešení pro ukládání dat - Kromě představení nejnovějších bateriových technologií bude na veletrhu Intersolar 2023 k vidění také řada nových řešení pro ukládání dat. Ta zahrnují jak off-grid, tak i systémy připojené k síti, takže se najde něco pro každou potřebu.


3. Vylepšená technologie střídačů - Další oblastí, kde v poslední době došlo k několika významným inovacím, je technologie střídačů. Ta je pro každý systém BESS zásadní, protože převádí stejnosměrný proud z baterií na střídavý proud, který se

Technické rozdíly mezi různými řešeními BESS na veletrhu Intersolar 2023


Intersolar je přední světový veletrh pro solární průmysl a jeho partnery. Každoročně se koná na výstavišti Messe München v německém Mnichově. Veletrh pokrývá celý hodnotový řetězec fotovoltaiky, od surovin, výrobních technologií a článků až po moduly, systémy a úložiště. Intersolar nabízí také platformu pro elektromobilitu, skladování energie a inteligentní obnovitelné zdroje energie.


Veletrh Intersolar se zaměřuje na inovativní technologie a řešení pro globální solární průmysl. Patří sem nové výrobní postupy a zařízení, jakož i účinnější způsoby využívání solární energie v domácnostech, podnicích a veřejných službách. Intersolar se rovněž zabývá politickým vývojem, který je hnací silou rozšiřování solární energie po celém světě.

Jednou z nejdůležitějších inovací představených na veletrhu Intersolar jsou řešení pro ukládání energie do baterií (BESS). Ta jsou klíčová pro umožnění širokého rozšíření obnovitelných zdrojů energie, jako je solární a větrná energie. BESS dokáže ukládat přebytečnou elektřinu vyrobenou těmito nestálými zdroji, aby ji bylo možné použít v případě potřeby, a to i v noci nebo za klidného počasí.


Na trhu je dnes k dispozici mnoho různých typů technologií BESS. Každá z nich má své výhody a nevýhody (z hlediska cyklů, životnosti, záruk, chlazení kapalinou vs. vzduchem atd.), a proto je důležité, aby kupující pochopil technické rozdíly mezi nimi. Hlavní rozdíly mezi výrobci:


1. Technologie baterií: Různí výrobci BESS mohou využívat různé technologie baterií, jako jsou lithium-iontové baterie, průtokové baterie, olověné baterie nebo nové technologie, jako jsou polovodičové baterie. Každá technologie má své vlastní vlastnosti, pokud jde o hustotu energie, výkon, životnost, bezpečnost a náklady.

2. Rozsah a kapacita výroby: Výrobci BESS se mohou lišit z hlediska rozsahu a kapacity svých výrobních provozů. Větší výrobci mohou být schopni vyrábět baterie v masovém měřítku, což může vést k nižším nákladům a rychlejší výrobě. Menší výrobci se naopak mohou zaměřovat na specializované nebo úzce vymezené trhy a nabízet řešení na míru.


Bateriové systémy pro ukládání energie (BESS) obvykle vyžadují chladicí mechanismy, které udržují optimální provozní teplotu a zajišťují dlouhou životnost a výkonnost baterií. V BESS se běžně používá například několik chladicích technologií:

Chlazení vzduchem: Vzduchové chlazení je jednoduchá a nákladově efektivní metoda chlazení. Zahrnuje použití ventilátorů nebo dmychadel k cirkulaci okolního vzduchu nad moduly nebo balíčky baterií. Systémy vzduchového chlazení mohou být navrženy s chladiči, výměníky tepla nebo žebry pro zlepšení odvodu tepla. Vzduchové chlazení je sice relativně jednoduché, ale může mít omezení z hlediska chladicí kapacity, zejména u aplikací s vysokým výkonem.


Kapalinové chlazení: Kapalinové chlazení zahrnuje cirkulaci chladicí kapaliny, obvykle směsi vody a glykolu nebo jiné vhodné kapaliny, skrz bateriové moduly nebo sady. Tato metoda poskytuje účinnější a efektivnější chlazení ve srovnání s chlazením vzduchem. Systémy kapalinového chlazení se mohou skládat z potrubí, výměníků tepla a čerpadel, které přenášejí chladicí kapalinu a odvádějí teplo z baterií. Kapalinové chlazení umožňuje lepší regulaci teploty a zvládá vyšší hustotu výkonu, takže je vhodné pro vysoce výkonné aplikace BESS.


Chlazení materiálem s fázovou změnou (PCM): Chlazení PCM je pasivní chladicí technika, která využívá materiály s vysokou schopností pohlcovat a uvolňovat teplo, známé jako materiály s fázovou změnou. Tyto materiály pohlcují teplo z bateriových modulů při změně fáze z pevné na kapalnou a ukládají tepelnou energii. Když okolní teplota klesne nebo systém vyžaduje chlazení, PCM uvolní uloženou energii při změně fáze zpět na pevnou. Chladicí systémy PCM jsou obvykle integrovány do konstrukce bateriového modulu nebo sady a mohou poskytovat lokalizované a účinné chlazení.

Hybridní chladicí systémy: Některé instalace BESS využívají hybridní chladicí systémy, které kombinují různé chladicí technologie k dosažení optimálního výkonu. Systém může například používat vzduchové chlazení jako primární metodu chlazení, ale pro specifické oblasti s vysokým výkonem nebo v období špičkové spotřeby může zahrnovat kapalinové chlazení. Hybridní systémy mohou být navrženy tak, aby poskytovaly flexibilitu, účinnost a spolehlivost na základě specifických požadavků na chlazení a omezení BESS.Závěr: Proč byl veletrh Intersolar 2023

Jako jediný mezinárodní veletrh pro solární průmysl je Intersolar ideální platformou pro společnosti, které zde mohou představit své nejnovější produkty a inovace. Letošní ročník nebyl jiný a své zboží zde vystavovalo více než 1 600 vystavovatelů z celého světa.

Výstava Intersolar 2023 byla pro odvětví BESS převratnou událostí, na které bylo k vidění mnoho nových produktů a technologií. Vrcholem výstavy bylo bezpochyby představení nové domácí baterie Powerwall 2.0 společnosti Tesla. Tato novinka je dvakrát výkonnější než původní Powerwall a dokáže v sobě uchovat dostatek energie pro napájení domácnosti na dva dny.

Mezi další zajímavosti patřily nové solární panely LG, které jsou až o 21 % účinnější než předchozí modely, a nové mikroinvertory Enphase, které mohou zvýšit výkon solárních panelů až o 15 %.

Vzhledem k množství nových a zajímavých produktů je zřejmé, že odvětví BESS pokračuje v růstu a inovacích. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co přinese Intersolar 2024!
Comments


bottom of page